Dbaj o stopy bo to one niosą Cię przez świat

Nadmierna suchość i pękanie skóry stóp, głównie pięt, może mieć wiele przyczyn:
  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • narażenie na działanie skrajnych temperatur,
  • zbyt częste kąpiele lub prysznice,
  • nieodpowiednie obuwie,
  • dolegliwości o podłożu dziedzicznym powodujące
    upośledzoną czynność gruczołów potowych,
  • choroby - np. cukrzyca.

Problem nadmiernej suchości stóp występuje przede wszystkim u osób w starszym wieku, ponieważ ich skóra szybciej traci naturalne nawilżenie. Ponadto osoby starsze cierpią często na choroby przewlekłe, takie jak np. cukrzyca. Bez odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji skóry, nadmiernie sucha skóra palców u nóg i pięt może pękać, powodując dyskomfort i ból podczas chodzenia.
Suchość stóp może pojawić się również w skutek pielęgnacji tej części ciała. Dlatego zadbaj skutecznie o kondycję skóry stóp i zapoznaj się z rytuałem pielęgnacyjnym, który pozwoli Ci cieszyć się pięknymi stopami przez cały rok!
Mycie stóp

Mycie stóp to nie tylko podstawowa zasada higieny, ale także - szczególnie latem - skuteczna ochrona przed opuchliznami oraz uczuciem ciężkości. Stopy należy myć w letniej wodzie, a następnie dokładnie osuszyć ręcznikiem. Pamiętaj, aby nie pocierać mocno ręcznikiem wilgotnych stóp, szczególnie w przestrzeni międzypalcowej. To może spowodować uszkodzenia, które sprzyjają rozwojowi grzybicy i bakterii. Postaraj się zafundować stopom raz w tygodniu kąpiel w wodzie ze specjalną solą kosmetyczną, a następnie wykonaj peeling.

Peeling stóp

Peeling stóp jest równie ważny jak peeling ciała. Skutecznie poprawia krążenie poprzez masaż i pozwala usunąć martwy naskórek i zrogowacenia. Wykonywany systematycznie wygładza szorstkości i nadaje stopom niezwykłą gładkość, przygotowując je do prawidłowego nawilżenia i natłuszczenia. Pamiętaj, że systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka pozwala w znacznym stopniu zapobiegać odciskom.

 

Nawilżanie
i natłuszczanie stóp

Nawilżanie i natłuszczanie stóp to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, którego zadaniem jest skuteczne odżywianie i regeneracja naskórka. Pamiętając o codziennym nawilżaniu stóp, zapobiegniesz powstawaniu zgrubień, zrogowaceń oraz przebarwień. Krem do suchych stóp z Formułą Norweską szybko poprawia nawilżenie skóry, jednocześnie inicjując proces regeneracji bariery naskórkowej. Sięgnij także po pozostałe specjalistyczne produkty z Formułą Norweską do pielęgnacji stóp. Działają one kojąco nawet na bardzo mocno popękaną skórę stóp/pięt, pomagają usunąć zrogowacenia i wspomagają regenerację.

Ustawienia plików Cookie

Strona zarządzana jest przez JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 00000322278, NIP 113-00-20-467, wysokość kapitału zakładowego: 39.751.500 PLN. JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o. ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zawarte na niniejszej stronie.
Strona jest przeznaczona dla użytkowników z Polski. Ostatnia aktualizacja: 01/02/2023

Strona została zoptymalizowana pod kątem przeglądarek: Internet Explorer 7 i wyższych, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 pikseli

;