Pielęgnacja ciała i regeneracja skóry

Zdrowa i piękna skóra wymaga
przemyślanej pielęgnacji każdego dnia

Aby skutecznie zadbać o jej kondycję, powinnaś pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które składają
się na skuteczny rytuał pielęgnacyjny: mycie ciała, peeling, odpowiednie nawilżanie oraz intensywna regeneracja.

Mycie ciała

Mycie ciała to pierwszy i zarazem bardzo ważny krok Twojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego.
Do oczyszczania skóry wybierz niepodrażniające skóry mydło lub żel, które nie będzie pozostawiać osadu na skórze. Dzięki temu nie będziesz narażać skóry na utratę płaszcza lipidowego, a tym samym nie doprowadzisz do jej przesuszenia. Pamiętaj również, aby po prysznicu nie pocierać szorstkim ręcznikiem skóry. Osusz ją delikatnie przykładając ręcznik i przygotuj ciało do nawilżania.

Peeling ciała

Peeling ciała jest bardzo ważnym etapem skutecznej pielęgnacji skóry, który pozwala w pełni przygotować ją na nałożenie kremów nawilżających, a także wzmocnić ich działanie. Peeling złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę głębiej niż inne preparaty myjące (żele, mydła), przyczyniając się do zachowania młodego wyglądu skóry na dłużej. Nie powinno się go jednak stosować częściej niż 2 razy w tygodniu. Twoja skóra potrzebuje czasu, aby skutecznie zregenerować mikrouszkodzenia powstałe w czasie zabiegu. Po peelingu należy skórę nawilżyć odpowiednim kosmetykiem.
Intensywna regeneracja

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż uczucie suchej i ściągniętej skóry. Skóra odwodniona, nadmiernie przesuszona, to skóra poszarzała, która na ogół sprawia wrażenie starszej niż jest. Aby przywrócić blask i energię Twojej skórze, możesz użyć zawierającą Formułę Norweską linię produktów Intensywnie Regenerującą. Regeneracja skóry jest niezbędna szczególnie zimą, kiedy jesteś narażona na oddziaływanie suchej, mroźnej i wietrznej pogody. Linia Intensywnie Regenerująca nawilża i regeneruje skórę już od 1. aplikacji, przynosząc ulgę suchej, ściągniętej i swędzącej skórze..
Odpowiednie nawilżanie

Codzienne nawilżanie skóry jest jak oddychanie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, skutecznie przywrócisz równowagę hydrolipidową skóry. Zawierająca Formułę Norweską Linia Głęboko Nawilżająca marki NEUTROGENA® zapewni Twojej skórze aż 24-godzinne nawilżenie nawet wtedy, gdy śpisz. Emolienty zawarte w składzie produktów linii Głęboko Nawilżającej tworzą warstwę okluzyjną na powierzchni skóry. Dzięki temu ograniczają utratę wody i skutecznie zmiękczają powierzchnię skóry. Wspomagające działanie wszystkich składników aktywnych w produktach marki NEUTROGENA® sprawia, że Twoja skóra pozostaje miękka i gładka.

Produkty a pory roku

Aby Twoja skóra stała się promienna i emanowała naturalnym pięknem, powinnaś pamiętać o dopasowaniu kosmetyków do zmieniających się warunków atmosferycznych.

  • Zimą odpowiednio odżywiaj i nawilżaj skórę. Jeśli jesteś narażona na niskie temperatury i wietrzną pogodę, stosuj regularnie produkty z Formułą Norweską z linii Intensywnie Regenerującej.

  • Latem nie zapominaj o intensywnej ochronie w postaci filtrów UVA oraz regularnym nawilżaniu skóry. Warto zaopatrzyć się w zawierającą Formułę Norweską linię Głęboko Nawilżającą marki NEUTROGENA® lub linię odżywczą z malina nordycką. Pamiętaj też, aby nie przebywać w najgorętszych porach dnia na zewnątrz!
W ofercie produktów do pielęgnacji ciała zawierających Formułę Norweską znajdziesz:

  • Linię odżywczą z maliną nordycką
  • Linię głęboko nawilżającą
  • Linię intensywnie regenerującą
Ustawienia plików Cookie

Strona zarządzana jest przez JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 00000322278, NIP 113-00-20-467, wysokość kapitału zakładowego: 39.751.500 PLN. JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o. ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zawarte na niniejszej stronie.
Strona jest przeznaczona dla użytkowników z Polski. Ostatnia aktualizacja: 01/02/2023

Strona została zoptymalizowana pod kątem przeglądarek: Internet Explorer 7 i wyższych, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 pikseli

;