Usta są najczęściej zaniedbywaną częścią naszego ciała

Wynika to na ogół z braku wiedzy na temat ich skutecznej pielęgnacji.
Tymczasem skóra ust jest szczególnie delikatna i potrzebuje wyjątkowej ochrony. Zadbane, błyszczące usta,
w przeciwieństwie do spierzchniętych warg, wyglądają pięknie i są oznaką zdrowego stanu skóry.

Skóra warg jest wprawdzie zbudowana z naskórka i skóry właściwej, jednak warstwa rogowa ust jest znacznie cieńsza niż na innych częściach ciała. Ponadto wargi są pozbawione zarówno melaniny, która chroniłaby je przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, jak i gruczołów łojowych, które zapewniają właściwe nawilżenie.
Ekspozycja na słońce, silny wiatr lub skrajne temperatury przyczyniają się do pierzchnięcia ust. Do innych przyczyn suchości warg zalicza się ich świadome lub nieświadome oblizywanie, a także uczulenie na np. pastę do zębów, która może działać drażniąco na skórę. 

Odpowiednie nawilżanie

Bez względu na przyczynę dolegliwości, spierzchnięte usta wymagają nawilżenia, regeneracji oraz ochrony przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

W skład linii produktów NEUTROGENA® do pielęgnacji ust wchodzą sztyfty z filtrami SPF i balsam zawierające Formułę Norweską, która przynosi natychmiastową ulgę i przyspiesza intensywną regenerację.Ustawienia plików Cookie

Strona zarządzana jest przez JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 00000322278, NIP 113-00-20-467, wysokość kapitału zakładowego: 39.751.500 PLN. JNTL Consumer Health (Poland) sp. z o.o. ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści zawarte na niniejszej stronie.
Strona jest przeznaczona dla użytkowników z Polski. Ostatnia aktualizacja: 01/02/2023

Strona została zoptymalizowana pod kątem przeglądarek: Internet Explorer 7 i wyższych, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari Zalecana rozdzielczość: 1024 x 768 pikseli

;